چطور مثل یه مدل ژست بگیریم؟
خیلی‌ها دوست دارن؛ که مثل سلبریتی ها و مدل ها خوش عکس و جذاب به نظر برسن. ‏ هرچند که خوش عکس بودن ذاتیه اما روش هایی وجود داره که می‌تونه بهتون کمک ‏کنه تا شما هم بتونید عکس های جذاب و دلبرانه بگیرید.‏ ‏

خیلی‌ها دوست دارن؛ که مثل سلبریتی ها و مدل ها خوش عکس و جذاب به نظر برسن.

هرچند که خوش عکس بودن ذاتیه اما روش هایی وجود داره که می‌تونه بهتون کمک کنه تا شما هم بتونید عکس های جذاب و دلبرانه بگیرید.

ما قصد داریم تو این مطلب، چند نکته اساسی در عکاسی که اکثر مدل ها برای خوش عکس دیده شدن ازشون استفاده می‌کنن؛ براتون بگیم.

اگه دوست داری تو عکس‌هات بدرخشی یا تصمیم داری، مدلینگ شی؛ این پست رو از دست نده!

مستقیم به دوربین نگاه نکن!

اگر می خواین، مثل یه مدل ژست بگیرین، مستقیم به دوربین نگاه نکنین. اکثر کسایی که به عنوان مدل وارد صحنه عکاسی و تصویربرداری میشن؛ برای ژست گرفتن هرچه بیشتر، کمتر به دوربین نگاه می‌کنن. البته مدلینگ‌ها، برای این کار معمولا به طور مستقیم از بالای بینی خودشون نگاه میکنن که باعث میشه نگاه طبیعی تر به نظر برسه!

چانه و سرت رو جلوتر بیار!

هنگام ژست گرفتن، می تونین چانه و سر را کمی جلو بیارید. البته با این حرکت؛ شاید احساس کنین که کمی غیر طبیعی شدید؛ اما پس از چاپ عکس، متوجه می‌شید که صورت شما لاغرتر شده و زیر چانه غبغب ندارین. همچنین این کار باعث میشه خط فک شما برجسته بشه و جذابیت هاتون دو چندان بشه!

حواست به دهنت باشه!

اگه قصد لبخند زدن تو عکستون رو ندارین؛ دهنتون رو کمی باز نگه دارین. این کار می‌تونه حس عکس رو تغییر بده. چون قرار نیست لبخند بزنین، بسته بودن دهن شما، این حس رو القا می‌کنه که شما خسته یا خنثی هستین. همچنین باز کردن دهن شما احساسی صمیمی و جذاب به تصویر می ده. البته برای این کار، دهانتون رو زیاد باز نکنین. لب هاتون رو کمتر از یک سانتی متر از هم باز کنین. اما اگه قراره تو عکس لبخند داشته باشین؛ سعی کنین یه لبخند طبیعی داشته باشین. در این لحظه می‌تونین، به یه لحظه شاد یا یه خاطره خنده دار فکر کنین.

گردنت رو بلند کن!

اگه دقت کرده باشید؛ اکثر مدلینگ‌ها، تا حد ممکن باریک و کشیده به نظر می‌رسن که علت کشیده قسمت هایی از بدن مثل گردنه!

بسته به زاویه دوربین با شما، به طور معمول گردن شما به راحتی در دوربین کوچکتر و کوتاهتر از حالت طبیعی به نظر می رسه. کشش گردن به سمت خارج می تونه از بروز این مشکل جلوگیری کنه.

قبل از گرفتن عکس، این کارو تمرین کنین و سرتون رو به سمت بالا بگیرین.

به بدنت پیچ و تاب بده!

در ژست گرفتن برای عکاسی کمی پیچ و خم به بدنتون بدین. به جای اینکه مستقیم به دوربین خیره بشین؛ برای اینکار کمی بدنتون رو بچرخونید و یکی از پاهاتون رو جلوی پای دیگری قرار بدین و وزنتون رو روی پای عقب بیندازید.

دست‌هاتونو به بدنتون نچسبونید!

خیلی ها هنوز نمیدونن هنگام عکاسی، با دست هاشون باید چیکار کنن! سعی کنید دست هاتونو شل کنین، اون هارو از بدنتون فاصله بدید.

به عنوان مثال دست هاتونو روی کمرتون بزارید.

به شانه هات ژست بده!

برای ژست دادن به شونه‌هاتون، باید کمی به سمت جلو متمایل بشین. این ژست شونه‌ها رو زیباتر و بازوها رو لاغرتر نشون میده! این ترفند هم برای خانم‌ها و آقایون مناسبه! برای آقایون، بالا بردن شونه‌ها می‌تونه، عضلاتشون رو برجسته تر کنن. شونه‌هاتون رو در عکس کمی بالا بیارید. هنگام عکس گرفتن از پهلو، شونه‌های خود را به سمت دوربین بچرخانید و اندازه ظاهری شونه‌هاتونو افزایش بدید.

زانوهاتون رو به سمت داخل بچرخونید.

اگه قراره یه ژست ایستاده داشته باشین، به حالت پاهاتون توجه داشته باشید. همونطور که می‌دونین، لاغر دیده شدن؛ یکی از مهم‌ترین مسائلیه که اکثر مدلینگ ها بهش توجه دارن. شما می‌تونین با چرخوندن زانوهاتون به سمت داخل یه ژست ایستاده‌ی جذاب و استاندارد داشته باشید.

بازگشت به بالای صفحه
تمامی حقوق برای چیدعکس محفوظ است
پیش نمایش محصول
جستجوی محصولات

برای جستجوی محصولات کافیست بخشی از نام آن را وارد نمائید