چی‌جوری یه سلفی خوب بگیریم؟
گرفتن عکس سلفی که چندسالیه به لطف دوربین‌های جلویی تلفن همراه بورس شده، به ظاهر کار راحتیه اما واقعیت اینه که گرفتن عکس های سلفی مناسب و بی نقص کمی پیچیده تر از اون چیزیه که تصور می‌کنیم.

گرفتن عکس سلفی که چندسالیه به لطف دوربین‌های جلویی تلفن همراه بورس شده، به ظاهر کار راحتیه اما واقعیت اینه که گرفتن عکس های سلفی مناسب و بی نقص کمی پیچیده تر از اون چیزیه که تصور می‌کنیم.

گرفتن عکس سلفی خوب هم مثل گرفتن یه عکس حرفه‌ای با دوربین عکاسی، ترفندهای خاص خودش رو داره.

از تنظیم نور و روشنایی صحنه تا تنظیم فیلترها، رفع لکه ها و ناهمواری سطوح پوست در عکس های نزدیک تر و گرفتن ژست های مناسب سلفی همگی قوانین و اصولی هستن که ما تو این مطلب قصد داریم بهشون بپردازیم.

راستی عکس‌های سلفی شما، چه‌جوری از آب درمیاد؟

تو نور طبیعی سلفی بگیر!

اولین قانون برای گرفتن یه عکس سلفی خوب، توجه به نورپردازیه. همونطور که می‌دونین، عکاسی تو نور طبیعی جلوه بیشتری داره و باعث جذابیت خاصی میشه. پس سعی کنین سلفی‌هاتونو بیشتر تو محیط‌های خارجی همراه با نور طبیعی بگیرین.

محیط خارجی و نور خورشید به صورت خودکار سایه‌ها، وضوح، تیرگی و روشنی و سایر عناصر مهم را تنظیم می‌کنه. برای این که از نور طبیعی به بهترین نحو استفاده کنین پشت به خورشید بایستید.

به ترکیب‌بندی توجه کن!

قانون یک سوم عکاسی؛ شامل عکس‌های سلفی هم میشه!

پس اگه میخواید یه سلفی استاندارد بگیرید؛ حتما به ترکیب بندی عکس‌هاتون توجه کنین.

می‌تونید با رعایت قانون یک سوم عکاسی و کمی زاویه بخشی به عکستون یه سلفی جذاب بگیرین.

از سایه‌ها دوری کن!

معمولا تو عکس گرفتن، هیچ چیزی بدتر از سایه افتادن روی صورت نیست. برای گرفتن یه سلفی خوب، یا کاملا زیر نور باشید یا کاملا از نور فاصله بگیرین. اگه وسط روز که خورشید در بالاترین نقطه قرار داره عکس بگیرین، زیر چشم ها سایه می افته و این موضوع باعث میشه که سلفی خوبی نداشته باشیم.

طبیعی لبخند بزن!

لبخند همیشه باعث قشنگ شدن عکس‌هامون میشه، اما یه لبخند طبیعی تو عکس‌های سلفی، باعث میشه تصویر مهربون و ملیحی از شما ثبت بشه. اما اگه به هر دلیلی دوست دارید که یه عکس جدی بگیرین؛ حتما با چشم‌هاتون لبخند بزنین.

زاویه خوبت رو پیدا کن!

همونطور که گفتیم با زاویه بخشی به دوربین یا صورتت می‌تونی عکس سلفی جذاب‌تری بگیری.

برای گرفتن یه عکس سلفی خوب، چونت رو پایین و دوربین رو بالا نگه دار. دوربینت رو طوری نگه دار که پایین اون در راستای چشم هات قرار بگیره. برای راحتی میتونی از مونوپاد هم استفاده کنی!

بک‌گراند خوبی برای عکست انتخاب کن!

درسته تو عکس های سلفی، چهره محور اصلی عکسه و از اهمیت خاصی برخورداره اما این به اون معنی نیست که بک‌گراند، تو عکس‌های سلفی مهم نیست.

هر چقدر عکس شما از پس‌زمینه بهتر و زیباتری برخوردار باشه؛ عکس سلفی شما هم به همون اندازه قشنگ و دلنشین میشه.

از اپلیکیشن و فیلترهای مناسب استفاده کن!

یکی از فیلترهای اینستاگرام فیلتر Valencia هست که این روزها، مورد اقبال خیلی‌ها برای گرفتن عکس سلفی قرار گرفته.

اپلیکیشن Face tune هم گزینه خوبی برای گرفتن عکس سلفیه و مهمتر از همه عکستون رو به صورت خودکار روتوش می‌کنه.


بازگشت به بالای صفحه
تمامی حقوق برای چیدعکس محفوظ است
پیش نمایش محصول
جستجوی محصولات

برای جستجوی محصولات کافیست بخشی از نام آن را وارد نمائید